Zamknij Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Sprzedaż i dostawa na terenie Polski odbywa się na stronie amibelle.pl

Uszczęśliwiamy psiaki i ich właścicieli

Zdrowe stawy Twojego Pieska, czyli jak pokonać schody przy pomocy schodów

Każdy kto ma pieska uwielbia obserwować swojego pupila podczas beztroskiej zabawy czy spaceru. Bieganie za piłką, jogging z właścicielem czy zabawa z innymi psami to najprzyjemniejsze chwile zarówno dla nas, jak i dla naszych czworonogów. Swobodne poruszanie się jest oznaką zdrowia, dlatego zadbaj o stawy swojego pupila. Z wiekiem, zarówno u ludzi jak i u zwierząt pojawiają się coraz częstsze problemy zdrowotne, w tym choroby stawów. Ograniczają one możliwości w poruszaniu się. Dowiedz się, jak zapobiegać chorobom oraz jak dbać o stawy Twojego pupila.

 PRZYCZYNY PROBLEMÓW

Skąd biorą się problemy ze stawami u psów? Przyczyn jest wiele,  co nie oznacza, że nie możemy zapobiegać destrukcyjnym zmianom w układzie kostnym naszych czworonogów. Najczęstszą przyczyną problemów ze stawami jest otyłość, wiek, złamania z uszkodzeniem stawu, zaburzenia rozwojowe takie jak dysplazja bioder, czyli częste zaburzenie rozwojowe szkieletu szybko rosnących psów ras średnich i dużych w wieku 5 - 8 miesięcy, choroby genetyczne, metaboliczne czy nowotwory.  Problemy zwyrodnieniowe pojawiają się wraz z wiekiem u każdej rasy psów, dlatego ważne jest odpowiednie zapobieganie chorobom oraz dbanie o zdrowie naszego pupila.

Leczenie medyczne różnych schorzeń w ostatnich latach jest na coraz wyższym poziomie. Na rynku dostępne są suplementy diety czy karmy wzbogacane o składniki dbające o kości i stawy naszych czworonogów. Jednak wady genetyczne, dysplazja czy po prostu zwyrodnienia stawów związane z wiekiem albo urazy wymagają wsparcia dopasowanymi akcesoriami, dietą czy też fizjoterapią.

 JAK DBAĆ O STAWY NASZEGO PIESKA?

Odpowiednia dieta i utrzymanie prawidłowej wagi ciała to absolutna podstawa zdrowia Twojego psiaka. Znasz ten błagający wzrok i skomlenie, którym wymusza dodatkową porcję jedzenia? Wiemy, że trudno odmówić, ale pamiętaj, że robisz to dla dobra Twojego pupila. Unikanie węglowodanów oraz nadwagi u czworonoga gwarantuje mniejsze obciążenie stawów oraz ich prawidłową pracę. Dlatego zadbaj o to, co znajduje się w misce Twojego pieska!

 Częste skakanie, bieganie i spacery są podstawową formą aktywności Twojego pupila. Pamiętaj jednak, że musisz dobrać odpowiednie ćwiczenia, ich intensywność oraz zadbać o regularność. Każda aktywność powinna być poprzedzona rozgrzewką, dzięki temu zmniejszysz szansę na kontuzję u psiaka i przygotujesz stawy do cięższej pracy. Zabawy w łapanie piłeczek lub frisbee wyglądają na super zabawę dla psa i sprawiają wiele radości, jednak są mocno obciążające dla stawów. Tak samo jak wskakiwanie i zeskakiwanie z kanapy, fotela czy łóżka. Warto zastosować  Schody dla psa Amibelle, które ułatwią pokonywanie takich przeszkód, odciążą stawy i zadbają o zdrowie Twojego pupila. http://amibelle.idea-solution.pl/produkty/pies-w-domu

 Wskakiwanie na fotel, sofę czy w inne trudno dostępne miejsca może stać się łatwiejsze dzięki Schodom dla psa Amibelle, po których pies wejdzie i zejdzie. Dla seniorów jest to nieopisana pomoc, ponieważ daje im poczucie samodzielności i niezależności, a Tobie ułatwi funkcjonowanie z pupilem na co dzień.

 WYGODNE LEGOWISKO I INNE UDOGODNIENIA

Ból stawów pojawia się, gdy jest mokro i zimno, dlatego zadbaj o odpowiednie miejsce do snu dla Twojego pupila. Musi być suche, legowisko powinno mieć o odpowiednie wypełnienie  – najlepszym wyborem jest wypełnienie z pianki lub materiału, który nie utrzymuje wilgoci i pozwala równomiernie rozłożyć ciężar ciała. W sklepie mamy legowiska ortopedyczne wypełnione pianką memory, maty termalne, które ogrzeją dodatkowo Twojego pieska poprzez odbicie ciepła ciała zwierzątka. https://www.amibelle.pl/legowiska-dla-psa-c-60_104.html

Pamiętaj, by legowisko nie było położone w miejscu, gdzie są przeciągi, ponieważ to dodatkowo wychładza i wzmaga ból stawów.

 Zimą warto na spacery zakładać psom z problemami ze stawami odpowiednie ubranie, które utrzyma ciepło w stawach. Szeroki wybór kurtek, bezrękawników i bluz znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu. https://www.amibelle.pl/ubranka-dla-psa-c-60_61.html

Zadbaj też o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach – może być ona nieco wyższa. Ponadto zadbaj o takie szczegóły jak na przykład umieszczenie misek nieco wyżej, by Twój pies miał łatwość w jedzeniu i piciu. Warto inwestować w produkty, które ułatwią życie Twojemu czworonogowi!

Stań się częścią naszej małej rodzinki Amibelle.